Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.
  • PL

518 759 259

Atrakcje

Jezioro Narie

Powierzchnia jeziora wynosi 1260 ha, ozdobę stanowi
19 malowniczych wysp, z których największe to Duża Wyspa, Kaczy Ostrów i Wyspa Złota. Jezioro Narie ma rozwiniętą linię brzegową o długości 50 km, głębokość
w kilku miejscach przekracza 40 m.

Kanał

Kanał Ostródzko – Elbląski

Ma długość 147 km, jest XIX w. cudem techniki na skalę światową. Z niezwykłych rozwiązań hydrotechnicznych słynie odcinek Małdyty – Elbląg (82 km).

Wakeboard

Wakeboard

Wyciąg dla narciarzy wodnych w Ostródzie to jedna
z najciekawszych atrakcji turystycznych w regionie,
to bezpieczny i wygodny sposób jazdy na nartach dzięki temu, że płynie się po stałej trasie.

Morąg - Pałac Dohnów

Morąg - Pałac Dohnów

W Pałacu Dohnów (1562-1571 r.) mieści się obecnie Muzeum im. J.G. Herdera. Na uwagę zasługuje ekspozycja XVII w. malarstwa holenderskiego. Warto również zwiedzić: gotycki kościół Piotra i Pawła z barokowymi ołtarzami
i organami, ratusz gotycki, skrzydło zamku krzyżackiego.

Zamek Krzyżacki w Malborku

Zamki krzyżackie

W okolicy znajduje się dwanaście zamków gotyckich,
m.in. w Ostródzie, Olsztynie, Lidzbarku. Największą atrakcją jest zamek w Malborku, to jedna z największych twierdz średniowiecznej Europy, został wzniesiony przez Krzyżaków w latach 1274-1457.

Grunwald

Grunwald

15 lipca 1410 roku odbyła się jedna z największych średniowiecznych bitew. Walkę toczyło ok. 50 tys. rycerzy. Co roku tysiące widzów oraz setki członków bractw uczestniczą w widowisku upamiętniającym zwycięstwo wojsk Władysława Jagiełły nad armią krzyżacką.

Wilczy Szaniec w Gierłoży

Wilczy szaniec w Gierłoży

W samym sercu Mazur znajdują się porośnięte lasem ruiny kwatery głównej Adolfa Hiltera. Zamaskowane miasteczko w lesie ukrywa 200 budynków: schrony, baraki,
dwa lotniska, elektrownie, dworzec kolejowy, dwie centrale dalekopisowe.

Gietrzwałd

Gietrzwałd

Miejscowość ta jest słynna z powodu mających tu miejsce objawień Najświętszej Maryi Panny, które do tej pory jako jedyne na ziemiach polskich zostały oficjalnie uznane przez władzę kościelną.